2021 LOOK WHO'S COMING AT FUTURE CHAMPIONS

2021 Look Who's Coming

 

February 26-28 College Weekend Games

2/26 College Baseball: John Wood College, Lake Land College, Lincoln Land College, State Fair College

2/26 College Softball: Illinois College, Simpson College

2/27 College Baseball: Lake Land College, Jefferson College, Roosevelt University-Peoria, Milwaukee Area Tech, University of Saint Francis, Clarke University

2/27 College Softball: Illinois College, Central College, Fontbonne University, Simpson College, DePauw University

2/28 College Baseball: John Wood College, State Fair College, University of Saint Francis, Clarke University

2/28 College Softball: Illinois College, Concordia University Chicago, Simpson College, Fontbonne University

March 5-7 College Weekend Games

3/6 College Baseball: Spoon River College, Prairie State College, Iowa Central College, Bryant & Stratton College

3/7 College Baseball: Roosevelt University-Peoria, Prairie State College, Iowa Central College, Bryant & Stratton College

March 12-14 College Weekend Games

3/13 College Baseball: Roosevelt University-Peoria, Illinois Valley Community College, Lincoln Land College, Joliet College

March 19-21 "Play the Turf" Tournament

12u Boys: 1) Future Swings-Brown 2) Pekin Gamers 3) Central Illinois Force Black 4) Future Swings-Jamison 5) Midwest Gamblers

14u Boys: 1) Midwest Gamblers 2) Rockets Baseball (WI) 3) Illinois Gators 4) Top Tier Black 5) Extreme-Colon 6) Midwest Futures 7) Top Tier BatBusters 8) Hitmen Baseball

Frosh/Soph Boys: 1) Future Swings 2) Midwest Gamblers 3) Illinois Dynasty American 4) Chatham Braves 5) Top Tier 2024

Varsity Boys: 1) Future Swings 2) Dodgers Scout Team-Poe 3) Rockets Baseball (WI) 4) Midwest Dodgers-Pitts

Varsity Girls: 1) Future Swings Black 2) Future Swings Red 3) O'Donnells (MO) 4) Heat Extreme 5) Cobras Fastpitch '04

March 26-28 "Play the Turf" Tournament

13u Boys: 1) Future Swings 2) The LumberJacks 3) St. Louis Force-Miller 4) St. Louis Naturals-Rogers 5) West Central Elite-Watson 6) Springfield Cardinals-Springer 7) Top Tier Black

15u Boys: 1) Future Swings 2) Ninja Black Sox 3) Game Seven Legacy 4) Chatham Braves 5) Iowa Sox 6) New Lenox Rebels 7) South Tama Trojans (IA)

Varsity Boys: 1) Future Swings 2) Woodridge Bulldogs 3) Extreme Elite National-Fox 4) Midwest Dodgers-Pitts 5) Extreme Elite National-Fair 6) Dodgers Scout Team-Poe

April 2-3 "Play the Turf" Tournament

12B Girls (USA): 1) Future Swings 2) Pike County Big Game '08 3) Central Illinois Chaos 4) Gateway Stallions 5) The Hitting Center-Boyle 6) Cruise '08 7) Illinois Esprit '08 8) BNGSA Angels '09 9) Beardstown Blitz

14B Girls (USA): 1) Capital City Crossfire 2) Midwest Intensity '06 3) Pike County Big Game 4) TBSA Wahoos '07 5) Gateway Stallions 6) Beardstown Blitz 7) Illinois Esprit '06 8) BNGSA Chaos 9) East Peoria Express '06

16B Girls (USA): 1) Future Swings Red 2) Future Swings Black 3) Mt. Zion Lady Braves '05 4) Cobras Fastpitch '04 5) Heat Extreme 6) BNGSA Angels '06 7) Illinois Valley Aftershock-Stoudt 8) BNGSA Glory 9) Adams County ACES 10) Chaos Five Furlow 11) BNGSA Avanti's Angels '05 12) 815 Prospects 13) Chaos '04 14) BNGSA Crush 15) Texas Glory IL Red 16) Central Illinois Patriots 17) Central Illinois Lady Force '05

April 9-11 "Play the Turf" Tournament

9u Boys: 1) Future Swings Red 2) Macomb Bombers 3) Future Swings Black 4) Hitting Center Arsenal 5) McLean County PONY Express Blue

 

12u Boys: 1) Future Swings-Brown 2) West Central Elite 3) BC BarnStormers 4) Future Swings-Jamison 5) O'Fallon Bombers 6) Central Illinois Swing

13u A/Rec Boys: 1) Future Swings 2) Illinois Black Sox 3) Illinois Patriots Red 4) Chatham Braves 5) Kaneland Knights White 6) Streator Wardawgs 7) Chatham Thunder 8) Crush Baseball 9) Jerseyville Predators 10) Game Seven Legacy 11) West Central Elite-Scalf

15u Boys: 1) Game Seven Legacy 2) Ninja Black Sox 3) Chatham Braves 4) St. Louis Pirates 5) JBA Clutch Navy (WI)

 

April 16-18 "Play the Turf" Tournament

 

10u A/AA Boys: 1) Future Swings 2) PONY Express Gray 3) Germantown Jr Warhawks (WI) 4) ILMO Storm 5) O'Fallon Athletics 6) Trenton Wildcats 7) Top Tier BatBusters 8) Taylorville Storm 9) Central Illinois Swing

12u A/Rec Boys: 1) Future Swings Red 2) Taylorville Storm 3) Chatham Braves 4) Pekin Gamers 5) Mid-Illinois Phenoms 6) Diamond Stars (MO) 7) Lake County Lightning

April 23-25 "Play the Turf" Tournament

 

8u Boys (Coach Pitch): 1) Future Swings 2) Landsharks 3) Macomb Bombers 4) Central Illinois Swing

9u Boys (USSSA): 1) Future Swings Black 2) Athletes HQ 3) Future Swings Red 4) Hitting Center Arsenal 5) Double Play Elite

11u A/Rec Boys: 1) Future Swings Red 2) Illinois Patriots 3) PONY Express Gray 4) Extreme-Smallie 5) Chatham Cannons 6) Hancock County Bolts 7) Rochester Rockets 8) Staunton Storm 9) Midwest Horsemen 10) Midwest Brewers 11) Midwest Rampage 12) Limestone Rockets 13) Springfield Blue Chips 14) Forsyth Fire 15) Midwest Bandits

13u A/AA Boys: 1) Springfield Hitting Center Arsenal Grey 2) Wiers Baseball Academy Warriors 3) Illinois Patriots Blue 4) Chatham Braves 5) Midwest Futures (MO) 6) Collinsville Extreme-Berger 7) Crush Baseball 8) Springfield Phillies

14u Boys USSSA Invite: 1) The LumberJacks 2) STiKS Academy Black (WI) 3) Illinois Gators-Chiarodo 4) Central Valley Rage 5) Rhinos Baseball-TW 6) Midwest Bucks 7) Midwest Mafia

 

April 30-May 2 "Play the Turf" Tournament

 

10u Boys (USSSA): 1) Future Swings 2) Midwest Heat 3) Complete Game Baseball 4) O'Fallon Bombers 5) Edwardsville Tigers Elite 6) Team Ox Wood

12u A/AA Boys: 1) Future Swings 12u Black 2) Midwest Storm 3) Bombs Away 4) Quincy Patriots 5) Future Swings 11u Black 6) Chatham Braves 7) Missouri RiverBats Red

13u Boys USSSA Invite: 1) The LumberJacks 2) Hannibal MudCats (MO) 3) Impact 4 Baseball 4) St. Louis Naturals-Rogers 5) Central Illinois Force 6) Quad City Hitmen Elite

14u A/Rec Boys: 1) Future Swings 2) Quincy Devils 3) Limestone Rockets 4) Pleasant Plains Cardinals 5) Quincy Patriots 6) Illinois Irish 7) Midwest Crush 8) St. Joseph Bandits-Smith 9) Illinois Steel Grey 10) Missouri RiverBats Red

May 7-9 "Play the Turf" Tournament

14u A/AA Boys: 1) Crystal Lake Bombers 2) Central Valley Rage 3) DRBA Runnin' Reds (IA) 4) Midwest Bucks

8B Girls Coach Pitch (USA): 1) Future Swings 2) Greene County Khaos 3) Lady Force

10B Girls (USA): 1) TBSA Wahoos '10 2) Beardstown Blitz 3) Midwest Adrenaline 4) Mid-State Shockers 5) Lady Warriors Softball Club 6) The Hitting Center 7) TBSA Wahoos '11 8) Washington Cobras Orange 9) Illinois Esprit

12B Girls (USA): 1) Future Swings 2) Central Illinois Chaos 3) Beardstown Blitz 4) Brown County Blast 5) The Hitting Center-Boyle 6) Lady Warriors Softball Club '08 7) Mid-State Shockers 8) Lady Warriors Softball Club '09 9) NEMO Hot Shots 10) TBSA Wahoos '09 11) Tri-County Thunder 12) Spoon River Rampage 13) Game 7 Stolfa

14B Girls (USA): 1) Future Swings 2) Midwest Adrenaline 3) Pike County Big Game 4) Lady Roughnecks '06 5) Beardstown Blitz 6) Central Illinois Riot 7) Rockers '06 (MO) 8) BNGSA Stingers 9) Midwest Extreme (MO) 10) Rockers '07 11) Texas Glory IL Red '07 12) Capital City Crossfire

May 14-16 "Play the Turf" Tournament

 

8u Boys (Machine Pitch): 1) Young Bucks (MO) 2) Gem City Bombers Red 3) Missouri Gators-Walker 4) O'Fallon Bombers 5) Future Swings 6) Midwest Mafia 7) Landsharks 8) Liberty 9) Gem City Bombers Blue 10) The LumberJacks 11) Midwest Rebels 12) NEMO RiverBats 13) Central Illinois Swing 14) Bombs Away

9u A/AA Boys: 1) Future Swings Red 2) Team Ox Wood Orange 3) Future Swings Black 4) O'Donnells Baseball (MO)

11u A/Rec Boys: 1) Future Swings Red 2) Prairieland CoalJaxx 3) Rochester Rockets 4) Hancock County Bolts 5) Chatham Braves 6) Staunton Storm 7) Midwest Rampage 8) Springfield Stars Elite

12u A/Rec Boys: 1) Future Swings-Butcher 2) Nemo Sluggers 3) Mid-Illinois Phenoms 4) BC BarnStormers 5) Future Swings-Brown 6) Top Tier BatBusters 7) Complete Game Baseball 8) Midwest Predators 9) Kirksville Redbirds (MO) 10) Future Swings-Jamison

13u A/Rec Boys: 1) Future Swings 2) Metro East Mavericks 3) Chatham Thunder 4) West Central Elite-Scalf 5) Crush Baseball 6) Missouri RiverBats 7) Midwest Bucks 8) Roxana Shells 9) Millstadt Xplosion 10) Quincy Dirtbags 11) MC PONY Express Blue 12) Bluff City Sox

 

May 21-23 "Play the Turf" Tournament

 

10u Boys: 1) Future Swings 2) Central Illinois Force Yellow 3) Midwest Heat 4) Missouri Gators-Levy 5) Taylorville Storm

13u A/AA Boys: 1) Springfield Hitting Center Arsenal Grey 2) Forsyth Fire 3) Jersey Panthers 4) KVL K-Hawks Blue 5) Central Illinois Force 6) Extreme BSC 7) Central Illinois Swing 8) West Central Elite-Scalf

14u A/Rec Boys: 1) Future Swings 2) Hollis Crushers 3) Illinois Patriots 4) Pleasant Plains Cardinals 5) 618 Express

12B Girls (USSSA): 1) Future Swings 2) Forsyth Fire 3) Streator Storm 4) Brown County Blast 5) O'Donnells (MO) 6) Quad City Angels '08 7) Cruise '08

14B Girls (USSSA): 1) Oly Fire 2) Midstate Outlaws 3) Pumas 4) Illinois Esprit '06 5) Bluff City-Thornton 6) Beardstown Blitz 7) Capital City Crossfire 8) Central Illinois Riot 9) Havoc '07 (MO) 10) McDonough CATS Panthers 11) BallistiX 12) Lady Raiders 13) Chaos-Bandy 14) O'Donnells (MO)

 

May 28-30 "Play the Turf" Tournament

 

9u A/Rec Boys: 1) Springfield Shamrocks 2) Macomb Bombers 3) Future Swings Red 4) Pike County Big Game 5) Limestone Rockets 6) Chatham Braves

10u A/AA Boys: 1) Future Swings 2) Team Illini 3) ILMO Storm 4) TBSA Indians 5) Midwest Heat 6) Midwest Bucks 7) Complete Game Baseball

11u Boys FS USSSA Invite: 1) Future Swings Black 2) UA St. Louis Prospects 3) Team Illini 3) St. Louis Gamers Gray 5) Illinois Braves 6) Champaign Dream National 7) St. Louis Bandits-Griese 8) Springfield Cardinals-Komnick 9) KVL K-Hawks Blue 10) Midwest Mafia 11) St. Louis Pros-Spillenkothen 12) Central Illinois Force Yellow 13) St. Louis Gamers Academy-Grouse 14) Springfield Cardinals-Murphy 15) Gas House Boys

12u Boys USSSA Invite: 1) Springfield Cardinals-Murphy 2) UA St. Louis Prospects 3) Hitting Center Arsenal 4) Midwest Storm

14u A/AA Boys: 1) Park Ridge Warriors 2) Chatham Braves 3) Central Valley Rage 4) Springfield Cardinals-Springer 5) St. Louis Phillies 6) Bison Outlaws 7) Midwest Bucks 8) Limestone Rockets 9) Hitmen Baseball

 

June 4-6 "Play the Turf" Tournament

14u Boys (USSSA): 1) Game Seven Legacy 2) Forsyth Fire 3) Team Ox Wood 4) BNBA Renegades Red 5) Central Valley Rage 6) Chatham Braves 7) Batters Box Huskies

8B Girls Coach Pitch (USA): 1) Future Swings 2) Metamora Flames 3) East Peoria Express 4) Esprit Metro 5) Morton 6) Pekin Power Blue 7) Farmingdale Fury

10B Girls (USA): 1) Beardstown Blitz 2) Pekin Power Blue 3) Mid-State Shockers 4) Metamora Flames Black 5) Hopedale 122 Stars Pink 6) MoCo Tribe 7) Pekin Power Red 8) Mosquitoes 9) Spoon River Rampage

12B Girls (USA): 1) Future Swings 2) Chaos 3) Pike County Big Game '08 4) Beardstown Blitz 5) Brown County Blast 6) Jackets Softball 7) Mid-State Shockers 8) Oly Fire 9) Spoon River Rampage 10) Bluff City 11) Washington Cobras 12) East Peoria Express '09 13) St. Louis Bandits '08 Thomas

14B Girls (USA): 1) Future Swings 2) Midwest Adrenaline 3) Pike County Big Game 4) Chaos-Bandy 5) Texas Glory IL Red '07 6) BNGSA Stingers 7) O'Donnells (MO) 8) Washington Cobras

 

June 11-13 "Play the Turf" Tournament

 

8u A/AA Boys (Coach Pitch): 1) Future Swings 2) Game Seven Legacy 3) Landsharks 4) The LumberJacks 5) TBSA Indians 6) Springfield Shamrocks

9u A/AA Boys: 1) Future Swings Red 2) Double Play Elite 3) Illinois Steel 4) Forsyth Fire 5) Midwest Rebels-Gibbs 6) Future Swings Black 7) Missouri Gators-Wynn 8) Illinois Braves 9) Hitting Center Arsenal 10) Team Illini 11) Saints Baseball 12) Macomb Bombers

11u A/AA Boys: 1) Future Swings Red 2) Champaign Dream-American 3) Central Illinois Force Black 4) Rawlings Tigers-Wright (MO) 5) Midwest Horsemen

12u A/AA Boys: 1) Future Swings 12u Black 2) Complete Game Baseball 3) Future Swings 11u Black 4) Springfield Shamrocks 5) Missouri Gators-Nolle 6) KVL K-Hawks Blue 7) Midwest Rebels 8) Quincy Cardinals

13u A/Rec Boys: 1) Future Swings 2) Park Ridge Warriors 3) Springfield Bats 4) Midwest Bucks 5) West Central Elite Black 6) River Warriors 7) Mineral Area Combat (MO) 8) Dunlap Eagles 9) Mud Dog Baseball 10) Kirksville Generals (MO) 11) River City Raiders 12) PONY Express Blue 13) Illinois Braves

14u A/Rec Boys: 1) Future Swings 2) Metro-East Mavericks 3) St. Louis Browns 4) Pekin Gamers 5) Tri-County Thunder 6) Midwest Crush 7) Kirksville Redbirds (MO) 8) Tri-City Titans

 

June 18-20 "Play the Turf" Tournament
 

10u A/Rec Boys: 1) Missouri Nationals 2) Midwest Heat 3) Midwest Bucks 4) NEMO RiverBats 5) Future Swings 9u 6) Pekin Gamers 7) Hitters Count 8) Gem City Bombers

11u A/Rec Boys: 1) Future Swings Red 2) Riverbats Grey (MO) 3) Midwest Rampage 4) Galesburg All Stars 5) Chatham Cannons 6) Springfield Stars Elite

13u Boys: 1) Future Swings 2) Bluff City Sox 3) West Central Elite-Watson 4) Hannibal MudCats (MO) 5) Gateway Stallions 6) O'Fallon Athletics 7) KVL K-Hawks Blue 8) 314 Apaches-Culberson

15u Boys CABA (Wood Bat): 1) Future Swings 2) The LumberJacks 3) Midwest Futures 4) Quincy River Bandits 5) Central Illinois Revolution

12B Girls (USA): 1) Future Swings 2) Brown County Blast 3) 2008 Lady Roughnecks 4) Pike County Big Game '09 5) Spoon River Rampage 6) Heyworth Swarm 7) Pekin Power Blue 8) Tri-County Thunder 9) O'Donnells (MO)

14B Girls (USA): 1) Future Swings 2) Beardstown Blitz-Coats 3) Washington Impact 4) Central Illinois Riot 5) Mattoon Pride-CG 6) Beardstown Blitz-Maltby

 

June 25-27 "Play the Turf" Tournament
 

10u A/AA Boys: 1) Future Swings 2) Midwest Bucks 3) ILMO Storm 4) St. Louis Gamers Blue 5) Macomb Bombers

12u A/Rec Boys: 1) Future Swings Red 2) Highland Bulldogs 3) Trenton Warriors 4) Shelbyville Rams 5) Complete Game Baseball 6) Top Tier BatBusters 7) Semo Tropics (MO) 8) PONY Express Blue

14u Boys: 1) Future Swings 2) Forsyth Fire 3) Danville Post 210 4) Pirates Travel Baseball 5) Midwest Bucks 6) Central Valley Rage 7) St. Louis Force 8) Mustangs 9) 618 Express

16u Boys CABA (Wood Bat): 1) Future Swings-Phillips 2) Future Swings-Lyons 3) J Cards Baseball (IN) 4) Illinois River Monkeys 5) Springfield Steelmen 6) Gold Glovers 7) Springfield Rifles 8) Highland Bulldogs '23 9) SEC Baseball 10) Central Illinois Force

16B Girls (USA): 1) Future Swings Black 2) TBSA Wahoos 3) Chaos Five Furlow 4) Adams County ACES 5) Mid State Shockers 6) Midwest Extreme (MO) 7) Canton Lady Giants 8) Chaos '04

 

July 2-4 "Play the Turf" Tournament
 

8u A/Rec Boys (Machine Pitch): 1) Gem City Bombers Red 2) Future Swings 3) Beardstown Gnats 4) Landsharks 5) Rochester Rockets 6) Pleasant Plains Cardinals 7) NEMO RiverBats 8) Carrollton Hawks

13u A/AA Boys: 1) Future Swings 2) River Valley Rebels (MO) 3) Illinois Patriots Red 4) Central Illinois Yankees 5) Christian Center Red 6) THZ Tribe-Nikodym

Varsity Boys FS Invite (Wood Bat): 1) Future Swings-Jamison 2) Future Swings-Blakeley 3) ESP Red 4) Premier Baseball Academy (MO) 5) Illinois Rifles 17u 6) St. Louis Fire Baseball 7) Bison Outlaws 8) 217 Baseball 9) Pekin Gamers 10) Quincy Cyclones 11) Springfield Rifles 18u 12) Canton Crushers 13) Music City Saints 14) Dodgers Scout Team 15) Springfield Sox 16) West Central Elite

10B Girls (USSSA): 1) Midwest Adrenaline 2) Spoon River Rampage 3) Pike County Big Game 4) Black Widows '11 5) McDonough CATS Bobcats

16B Girls (USSSA): 1) Midwest Intensity '05 2) Rampage 3) Future Swings Black 4) Iroquois County Ice 5) Blue Ice Impact 6) Central Illinois Lady Force '05 7) Heat Silver 8) Central Illinois Patriots 9) Michigan X Factor 10) TBSA Wahoos '07

July 9-11 "Play the Turf" Tournament

12u Boys: 1) Future Swings Red 2) Top Tier BatBusters 3) Western Illinois Dawgs 4) Warriors Baseball Club-O'Neal (MO) 5) Troy Thunder Orange-Morris

13u A/Rec Boys: 1) Future Swings 2) Hollis Crushers 3) Springfield Bats 4) Chatham Thunder 5) Central Illinois Yankees 6) Mississippi Valley Patriots

14u A/Rec Boys: 1) Future Swings 2) Young Gunz 3) Effingham Saints 4) Taylorville Rifles 5) Pleasant Plains Cardinals 6) Roxana Shells 7) Saint Joseph Bandits 8) Midwest Bucks 9) NEMO Craze 10) Extreme-Gaskill

Frosh/Soph Boys FS Invite: 1) Future Swings-Lyons 2) Highland Bulldogs '23 3) US Elite-Missouri 4) Canton Crushers 5) Quincy River Bandits 6) Decatur Animals 7) St. Louis Nike Redbirds Elite 8) Rebels

 

July 16-18 "Play the Turf" Tournament
(15u CABA World Series is July 15-18)
 

8u A/AA Boys World Series (Coach Pitch): 1) Effingham Heaters 2) Rochester Rockets 3) Future Swings 4) Landsharks 5) Forsyth Fire 6) Liberty 7) Midwest Mafia 8) Rawlings Tigers-Brase 9) KVL K-Hawks 10) Warrensburg Warbirds 11) Beardstown Gnats

14u A/AA Boys World Series: 1) Future Swings 2) Quincy Patriots 3) Central Valley Rage 4) Diamond Stars (MO) 5) Effingham Heaters 6) Illinois Steel Black 7) Nokomis 8) Forsyth Fire 9) Paign City Rox

15u Boys CABA World Series: 1) Future Swings 2) Shelby County Sliders 3) Rawlings 217 4) Midwest Irish 5) Illinois Steel Black 6) Christian Center Red 7) Illinois Patriots Blue 8) Top Tier BatBusters-Robertson 9) Quincy River Bandits 10) Champaign Dream 11) Complete Game Baseball 12) Mattoon Post 88

12B Girls (USSSA): 1) Future Swings 2) Pike County Big Game '08 3) 2008 Lady Roughnecks 4) Mid-Illini Bandits Grey 5) Bluff City 6) Mt. Zion Lady Braves-Rhoades

14B Girls (USSSA): 1) Future Swings 2) McDonough County Panthers 3) Illinois Esprit '06 4) Xplosion '06 5) MoCo United Venom Softball 6) Forsyth Fire 7) Midwest Intensity '06 8) Illinois Esprit 2007

16B Girls (USSSA): 1) Future Swings Black 2) Future Swings Red 3) TBSA Wahoos 4) Southern Illinois Voltage '04 5) Midwest Intensity '05 6) MoCo United Venom Softball 7) Mid Illini Bandits 8) Adams County ACES 9) Fisher Force 10) Midwest Sting-RoDo 11) Midwest Sting-Isaiah 12) Mid State Shockers 13) Esprit Metro '06 14) HC Storm

 

July 23-25 "Play the Turf" Tournament

10u AA Boys World Series: 1) ILMO Storm 2) Midwest Bucks 3) Staunton Storm 4) Future Swings-Kinstle 5) American National Eagles (MO)

13u AA Boys World Series: 1) Future Swings 2) Central Illinois Crushers 3) Hannibal MudCats (MO) 4) Sandlot 5) Springfield Cardinals-Springer 6) Lincoln-Way Prospects Baseball

16u Boys CABA World Series: 1) Chatham Braves 2) Stateline Generals 3) Yard Goat Baseball 4) Hitting Center Arsenal 5) West Central Elite 6) Shelby County Sliders 7) Illinois Patriots Blue 8) Top Tier BatBusters-Brewer 9) Danville Fury 10) Rawlings 217 11) Future Swings 12) Peoria Junior Legion White 13) Rebels 14) Illinois Steel-Ince

July 30-Aug 1 "Play the Turf" Tournament

10u Boys All Star Showcase: 1) Western Illinois All Stars 2) Midwest All Stars 3) Central Illinois All Stars 4) CICBL All Stars 5) Eastern Illinois All Stars

11u Boys All Star Showcase: 1) Eastern Illinois All Stars 2) Wisconsin All Stars 3) Southern Illinois All Stars 4) Western Illinois All Stars 5) Central Illinois All Stars

13u Boys All Star Showcase: 1) Northern Illinois All Stars 2) Lumbergoats All Stars 3) Western Illinois All Stars 4) Central Illinois All Stars 5) Midwest All Stars

August 7-8 "Play the Turf" Tournament
 

8u Boys All Star Showcase: 1) Western Illinois All Stars 2) Midwest All Stars 3) Central Illinois All Stars 4) Tri-County Fusion All Stars 5) Eastern Illinois All Stars

Frosh/Soph Boys: 1) Future Swings-Lyons 2) Illinois Irish 3) Danville Fury 4) Future Swings-Phillips 5) Naperville Renegades National 6) Canton Crushers 7) The LumberJacks 8) Gem City Bombers

Varsity Boys: 1) Future Swings-Jamison 2) Canton Crushers 3) Sugar Creek Lions

ALL FUTURE CHAMPIONS EVENTS AFTER AUGUST 9TH ARE FOR 2022 AGE GROUPS

August 21 Junior High Jamboree
 

Junior High Boys Baseball: 1) Jacksonville MS 2) Edwardsville Lincoln 8th 3) North Mac 4) Edwardsville Lincoln 7th 5) Our Saviour 6) Greenfield-Northwestern

August 21-September 19 Weekend Fall League

 

Saturday or Sunday DHs available for Boys and Girls teams

 

CLICK HERE for Full Information on the Weekend Fall League

September 19 College Softball Showcase

CLICK HERE for Full Information on the College Softball Showcase for HS Girls

LOOK WHO'S COMING FOR OUR FALL EVENTS WILL BE UPDATED IN MID-SEPTEMBER

September 19 "Play the Turf" Tournament

 

11u Boys (Sun only): TBA

12u Girls (Sun only): TBA

14u Girls (Sun only): TBA

September 25-26 "Play the Turf" Tournament

 

8u Boys (Sat only): TBA

9u Boys: TBA

10u Boys: TBA

8u Girls (Sat only): TBA

16u Girls (Sun only): TBA

September 26 College Baseball Showcase

CLICK HERE for Full Information on the College Baseball Showcase for HS Boys

October 2-3 "Play the Turf" Tournament

 

11u Boys: TBA

12u Boys: TBA

Frosh/Soph Boys: TBA

10u Girls: TBA

12u Girls: TBA

14u Girls: TBA

18u Girls (Sun only): TBA

October 9-10 Junior High All State Showcase

Junior High Boys (8th Grade): TBA

Junior High Boys (6th-7th Grade): TBA

Junior High Girls (6th-8th Grade): TBA

CLICK HERE for Full Information on the Junior High All State Showcase

October 16-17 "Play the Turf" Tournament

 

9u Boys: TBA

12u Boys: TBA

13u Boys: TBA

14u Boys: TBA

Varsity Boys: TBA

14u Girls: TBA

Varsity Girls (Sun only): TBA

October 23-24 "Play the Turf" Tournament

 

8u Boys: TBA

10u Boys: TBA

11u Boys: TBA

13u Boys: TBA

Frosh/Soph Boys: TBA

12u Girls: TBA

16u Girls (Sun only): TBA

October 30-31 "Play the Turf" Tournament

 

12u Boys: TBA

14u Boys: TBA

Varsity Boys: TBA

10u Girls: TBA

12u Girls: TBA

14u Girls: TBA

18u Girls (Sun only): TBA

TALK TO US

5 Kelly Street, Jacksonville, IL 62650

 217.370.3469